Program slujbe

Va asteptam cu drag, atat la marile sarbatori, cat si la slujbele saptamanale de Acatist, Sf. Maslu, Pomenire, Sf. Liturghie, in Biserica Sfanta Ecaterina din Parohia Belu Pieptanari. Ne gasiti in str. Ostrov nr.11, sector 5, vedeti LOCALIZARE. Urmariti periodic pagina Program slujbe.

**************
+ Va invitam la sarbatoarea Hramului Bisericii Sfanta Ecaterina, dupa urmatorul program:

– Miercuri, 24 noiembrie, ora 17:00 –
Slujba de Priveghere (sobor de preoti, impartirea Artosului)
– Joi, 25 noiembrie, ora 08:00 – Sfanta Liturghie – sobor de preoti, inchinare la racla Sfintei Ecaterina, ocrotitoarea intelectualilor, studentilor si elevilor, dar si a celor numiti Ecaterina, Catalin, Catalina etc.

**************

PROGRAM SLUJBE (saptamanal obisnuit)

* In perioada din an in care se aplica ora de iarna, slubele dupa-amiezei incep la ora 16:00, iar in perioada in care se aplica ora de vara, slujbele dupa-amiezei incep la ora 17:00.
** In zilele de sarbatoare (cu cruce rosie), se savarseste dimineata Sfanta Liturghie si nu se mai tin slujbe dupa amiaza.

MIERCURI:
16:00* Acatist + Cateheza

VINERI:
16:00* – Taina Sfantului Maslu
           – Spovedanie

SAMBATA:
07:30  Utrenie
          Sfanta Liturghie
          Parastas
——–
16:00* Vecernie mare si spovedanie

DUMINICA:
08:00 Utrenie
          Sfanta Liturghie

Verificati sarbatorile religioase in Calendarul ortodox.